Mot veggen

Kristin Clemet vil teste barna ut av lesekrisa

Tidligere utdanningsminister for Høyre Kristin Clemet vil at skolen skal tilbake til kjerneoppgavene og ha flere prøver.

For frihet: Tidligere utdanningsminister Kristin Clemet er tilhenger av friskoler, men vil ikke ta barn ut av fellesskolen. Foto: Rikke Løe HovdalFor frihet: Tidligere utdanningsminister Kristin Clemet er tilhenger av friskoler, men vil ikke ta barn ut av fellesskolen. Foto: Rikke Løe Hovdal

– Da Pisa-resultatene ble offentliggjort, skrev du på Facebook at det er kritisk at et av verdens rikeste land, med verdens rikeste skole, ikke greier å sørge for at befolkningen blir alfabetisert. Det er sterke ord?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mot veggen

Mot veggen

Poli­ti­kernes borgfred får stryk fra jusspro­fessor Hans Petter Graver.

Mot veggen

Høyres ordfø­rer­kan­didat i Trondheim «håper Trump får laget badestrand på Gaza». Torsdag trakk hun seg. Nå tar gruppe­le­der Mats Ramo selv­kri­tikk.

Mot veggen

Digi­ta­li­se­rings­mi­nister Karianne Tung (Ap) seier at regjeringa skal innføre alders­grense på sosiale medium, men kan ikkje svare på kor tid ho vil tre i kraft.