Kommunemåling

Frp og Høyre fester grepet i kommunene

Frp og Høyre får til sammen 47,9 prosent på meningsmålingen for kommunevalget. Makta skal brukes til å fjerne eiendomsskatten, forteller Frp-topp i Birkenes.

Framover: Odd Gunnar Tveit, her på en valgvake i Kristiansand, er lokallagsleder for Frp i Birkenes og gleder seg over det gode resultatet. Foto: Line Ørnes SøndergaardFramover: Odd Gunnar Tveit, her på en valgvake i Kristiansand, er lokallagsleder for Frp i Birkenes og gleder seg over det gode resultatet. Foto: Line Ørnes Søndergaard

Om ett år og åtte dager er det kommunevalg.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oljefondet

I dag kommer nye etikk­reg­ler for oljefondet. Norsk Folkehjelp-sjefen krever fortsatt nei til atomvåpen og mulighet til å svarte­lis­te verstinger.

Nav

Nav-revolusjon: Skal teste nytt grep for unge

Vi havna på …

… en fore­les­ning om Fridtjof Nansens forskning på slimålens nerve­sys­tem. Den inspirerer fortsatt norske fagmiljø til hjerne­forsk­ning i verdens­klasse.