Artikler
Dyrebart

Lederen av skattekommisjonen håper Ap søker mot høyre

Ap-ordførere støtter skattekutt – med forbehold

... men så ble det løst likevel
Etter en måned med streik, lockout og tapte oljeinntekter legger partene ned våpnene. Nå blir det frivillig lønnsnemndv, som trolig gir fagforeningen den samme avtalen de streiket mot.

Den pågående streiken og lockouten i oljebransjen koster en halv milliard i uka. Konflikten kan bli svært vanskelig å løse, mener Styrke.

De store tekselskapene slipper for billig unna når svindlere herjer på plattformene deres, mener de nordiske landene. Digitaliseringsminister Karianne Tung vil at EU skal være strengere.

Frp befester posisjonen som Norges største parti, som sammen med Høyre og KrF sikrer borgerlig flertall helt uten Venstre.

Aukrust får refs for bistandskutt
Regjeringen kutter milliardstøtta til Det globale partnerskapet for utdanning. Det skremmer bistandstoppene.

Siden 2021 har Norge gitt 1,85 milliarder til Det globale partnerskapet for utdanning. Nå strykes posten fra statsbudsjettet – og utviklingsministeren varsler at det bare er starten.

Næringsminister Cecilie Myrseth (Ap) forvalter 1000 milliarder kroner i børsverdier. Men hun får ikke røre dem.

Formuesskatt på oppspart pensjon er helt feil, mener leder av Pensjonistforbundet. Verken Høyre eller Venstre vil si om de er for grepet.

Ny pensjonsskatt kan koste deg snaue 13.000 kroner i året

Høyere avgifter og mindre skatt på arbeid og kapital. Slik vil MDGs Ingrid Liland følge opp skattekommisjonen.
Kjærlighet

Christen Sveaas kan få 29 millioner igjen: Så mye sparer de rike

AUF raser mot skatteforslag
– Ikke verdt papiret den er skrevet på, sier AUF-leder Gaute Skjervø om skattekommisjonens rapport. Forslaget om store kutt i formuesskatten utløser splid i Ap.

Kommisjonens ferske forslag

Unge Høyre advarer mot skattedeal

Frykter at vanlige folk rammes hvis formuesskatten kuttes

Piketty om kutt i norsk formuesskatt: – Et historisk feilgrep

Sara Ude Hasle (24) er klar til å ta over som leder i Sosialistisk Ungdom. Med Tiktok og aktivisme skal hun gjøre SU mer synlig.

Regjeringa vil forby handel med israelske busetnader. Jonas Gahr Støre stadfestar at korkje Israel eller USA er varsla.

Hvis formuesskatten kuttes noe, er KrF positive til Jens Stoltenbergs skattekommisjon, sier partiets finanspolitiske talsperson.

SV trekker seg ikke fra skattekommisjonen
Etter at Rødts representant i skattekommisjonen trakk seg i protest, slår SV fast at de ikke vil følge etter.

Nestleder i AUF Nimrah Ramzan trekker seg fra lederkampen i ungdomspartiet. Dermed står Fawzi Warsame aleine igjen som kandidat til toppvervet.
Hinterland
