Strøm

SV vil la alle få norgespris

Partiet har knallharde krav før norgespris-forhandlingene: De vil at studenter og personer i kommunal bolig skal få slippe til i ordningen.

Alle skal med: Partileder i SV Kirsti Bergstø krever at regjeringen inkluderer grupper som så langt har vært utestengt fra norgespris-ordningen på grunn av teknikaliteter i regelverket. Foto: Tom Henning BratlieAlle skal med: Partileder i SV Kirsti Bergstø krever at regjeringen inkluderer grupper som så langt har vært utestengt fra norgespris-ordningen på grunn av teknikaliteter i regelverket. Foto: Tom Henning Bratlie

Omtrent 1,5 millioner strømkunder har tegnet norgespris. Om Sosialistisk Venstreparti får viljen sin, kan tallet øke kraftig. Når de rødgrønne partiene skal reforhandle strømstøtta, krever SVs Kirsti Bergstø at grupper som i dag er utestengt fra ordningen, slipper til.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Politikk

Helse­fag­ar­bei­dere, butikk­an­satte og industri­arbeidere får for lite oppmerk­somhet i offent­lig­heten, mener den nye Agenda-lederen Gunn Karin Gjul.

Samferdsel

Rødt foreslår å bygge et solid fundament for norsk jernbane.

Vindkraft

Ordføreren i Kvænangen føler seg presset til å si ja til vindkraft