Bøker

Kolmannskog er ny sakprosasjef i Cappelen Damm

Håkon Kolmannskog går fra Samlaget til landets største forlag. Der lover han å utgi skarpe debattbøker – og bøker om strikking.

Skifter forlag: Håkon Kolmannskog slutter som forlagssjef i Samlaget og starter snart i ny rolle i Cappelen Damm. Skifter forlag: Håkon Kolmannskog slutter som forlagssjef i Samlaget og starter snart i ny rolle i Cappelen Damm.

Etter 14 år som forlagssjef i Samlaget slutter Håkon Kolmannskog. Det meldte Klassekampen forrige lørdag.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Medier

Pete Hegseth vil direkte­sende henret­telsen av en drapsmann. En kalkulert forråelse av den ameri­kanske kulturen, mener Arne Johan Vetlesen.

Kulturtirsdag

Europas yngste stat drømmer om EU-medlemskap, men Pristina later i begrenset grad til å ville tekkes gjester utenfra.

Kunst

Det groteske, triste og komiske eksisterer stadig side om side i 90 år gamle Willibald Storns kunst.