Bolig

Det er trangt om plassen på leiemarkedet

Rekordmange har fått studieplass i år. Men på Finn.no er det færre boliger enn før. Jonah Vangen (22) og Ida Andersen (23) er blant de heldige som har sikret seg en studentbolig.

HELDIGE: Studentene Jonah Vangen (22) og Ida Andersen (23) synes begge at det har vært vanskelig å finne en bra plass å bo i Oslo. De føler seg heldige som sikret husvære i en studentbolig. HELDIGE: Studentene Jonah Vangen (22) og Ida Andersen (23) synes begge at det har vært vanskelig å finne en bra plass å bo i Oslo. De føler seg heldige som sikret husvære i en studentbolig.

– Det er demotiverende å skulle begynne og studere, og vite at det er et problem å finne et sted og bo, sier Jonah Vangen (22).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Gambling

«Anna» saksøkte spill­sel­skapet BML og tapte i tingretten. Nå anker hun: - Jeg vil kjempe.

Arbeidsliv

Jorunn Folkvord roper varsko om at de med middels og lav inntekt vil få pensjon under dagens minste­pen­sjon.

Svalbard

Tidligere har isbjørnen på Svalbard holdt seg unna reinen, men med mindre is må den leite etter mat på annet vis.