Miljø

Hadsel går i bresjen for naturmangfold

Hadsel kommune i Vesterålen går i front for ta vare på naturen. Kamp mot sitkagran og verning av myr er blant tiltakene.

Spikre paller, nå skal vi spikre paller: Driftssjef Ivan Hansen i Nordpall har peiling på paller. Nå skal Hadsel kommune bruke uønsket sitkagran for å bygge dem. Foto: Ole Magnus RappSpikre paller, nå skal vi spikre paller: Driftssjef Ivan Hansen i Nordpall har peiling på paller. Nå skal Hadsel kommune bruke uønsket sitkagran for å bygge dem. Foto: Ole Magnus Rapp

Mer enn 150 norske kommuner jobber nå med planer for å ta vare på naturmangfoldet. Miljødirektoratet gir støtte både til planlegging og til konkret handling.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnevern

Staten ble varslet. To barn bor fortsatt på insti­tusjon med krim-kopling.

Arbeidsliv

LO-toppene vil endre AFP-ordningen, som sikrer solid tilleggs­pensjon for mange arbeidere. Men først må de overbevise egne medlemmer, og så NHO.

Energi

Danskene vraker førstemann til mølla-prinsippet og tar politisk kontroll over hvem som får tilgang til strøm­net­tet. Se og lær, sier Rødt til regje­ringen.