Senator vil prøve å stanse ny USA-toll

Bolsonaros sønn drar til Washington

Flávio Bolsonaro har reist til Washington for å forsøke å motarbeide USAs forslag om innføringen av 25 prosent toll på brasilianske varer. Bolsonaro er sønn av Brasils tidligere president, Jair Bolsonaro, og senator for Rio de Janeiro. Han har blitt anklaget av sittende president Luiz Inácio Lula da Silva for å ha oppmuntret USA til å innføre straffetollen, noe senatoren nekter for. Det forventes at Flávio Bolsonaro vil stille som presidentkandidat i valget i oktober.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Tyskland

Høyre­eks­treme AFD har gjort et sjokkvalg i Sachsen-Anhalt, og satser på regje­ringsmakt i delstaten. Nå kan de få hjelp fra ytre venstre.

Argentina

Argentinas president Javier Milei har endret mening om Falklands­øyene. Han danser etter Trumps pipe, mener veteran.

Reportasje

Et parti som offisielt er erklært ekstre­mistisk og en trussel mot demo­kra­tiet kan i morgen vinne reint flertall i en tysk delstat.