Sommerbåt

Reisebrev 2026

Hva har Eiffeltårnet, en roterende rundkjøring og Dag Solstad til felles?

Solstad i sola: Karin Haugen og de frammøtte på Svanhild tok et dypdykk i Dag Solstads forfatterskap. Foto: Namra SaleemSolstad i sola: Karin Haugen og de frammøtte på Svanhild tok et dypdykk i Dag Solstads forfatterskap. Foto: Namra Saleem

På Sommerbåtens første dag la jeg merke til at jeg hadde noe til felles med køyenaboen. På hver vår inneklemte sengekant lå en gul pocketbok. Hans med en strektegnet sykkel. Min med en ditto frakk. Vi hadde begge valgt oss Dag Solstad som seilaslektyre.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Telemark vil ha mindre strenge regler for offentlige anskaf­felser. Det vil useriøse bedrifter vinne på, mener Felles­for­bundet.

Energi

Høyre og SV vil regulere data­sentre:
– Har vært liten vilje, mener Lars Halt­brekken

Arbeidsliv

Etter en måned med streik, lockout og tapte oljeinn­tekter legger partene ned våpnene. Nå blir det frivillig lønns­nemndv, som trolig gir fagfor­eningen den samme avtalen de streiket mot.