Gjør det sjøl

Nevenyttig: Carl Frode Tiller liker å grave og gjøre grovarbeid. Finsnekringen overlater han til andre. Det blir alltid skeivt, sier han. Nevenyttig: Carl Frode Tiller liker å grave og gjøre grovarbeid. Finsnekringen overlater han til andre. Det blir alltid skeivt, sier han.

Han elsker egentlig å lure folk. En gang gikk det så langt at Carl Frode Tiller sendte et falskt brev til søstera, som da var 18 år. Brevet var poststemplet i Oslo og tilsynelatende fra en serber de hadde møtt på interrail. Han ville søke asyl i Norge og var på vei mot Namsos, hvor han skulle søke et nytt liv med Tillers søster.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Portrett

Dramatiker Arne Lygre er kjent for å tematisere de store eksis­ten­si­elle spørs­må­lene. Der er det ingen rom for hans eget «jeg».

Siden 1988 har Tor Karseth skrevet 80 musikalske forestil­linger

Kenneth Edward Brophy gjekk i det første pridetoget i Bergen på 1970-talet og sat med Kim Friele på galleriet på Stortinget då homofor­bodet blei skrota.