Film

Filmstudio i hardt vær etter KI-samarbeid

A24 ble genierklært – og så undertegnet de en avtale med KI-laben Deepmind. Nå sørger fansen.

Horror: Skrekkfilmen «Backrooms» er allerede blitt en stor suksess, men filmselskapets ferske KI-samarbeid ser ut til å skremme fansen enda mer. Foto: Nordisk filmdistribusjonHorror: Skrekkfilmen «Backrooms» er allerede blitt en stor suksess, men filmselskapets ferske KI-samarbeid ser ut til å skremme fansen enda mer. Foto: Nordisk filmdistribusjon

Det er bare gått en knapp uke siden Aftenposten meldte at filmstudioet A24 er som «fluepapir for hipstere» og har fått kultstatus blant unge kinogjengere, med suksesser som «Backrooms», «The Drama» og «Marty Supreme».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Film

Film

The Odyssey

Nolans Homer-variasjoner balanserer mellom gresk antikk-cosplay og storslått kitsch.

Film

Not A Pretty Picture

Martha Coolidge rekonstruerte valdtekta ho vart utsett for som 16-åring, og avslørte samstundes high school-komedien.

Film

Jean de ­Florette

40 år etter at Claude Berris «Jean de Florette» gjorde Provence-film til ein eigen dramasjanger, står filmverket fram som ei åtvaring mot framandfrykt og dødbringande hete og tørke.