Zimbabwe

«Krokodillen» får trolig sitte litt til

nderhuset i Zimbabwe har vedtatt å utvide presidentperioden fra fem til sju år. Det kan være gode nyheter for president Emmerson Mnangagwa.

Styrer med jernhånd: Zimbabwes president Emmerson Mnangagwa. Foto: Kirill KUDRYAVTSEV, AFP/NTBStyrer med jernhånd: Zimbabwes president Emmerson Mnangagwa. Foto: Kirill KUDRYAVTSEV, AFP/NTB

Et vedtak fra Zimbabwes parlament om å utvide presidentperioden fra fem til sju år, betyr at Emmerson Mnangagwa beholder makten fram til 2030.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

De brutale metodene for tvangs­mo­bi­li­sering av soldater er i ferd med å forgifte forholdet mellom den ukrainske staten og befolk­ningen.

Brasil

Donald Trump har en favoritt før valget i Brasil. Statsviter Oliver Stuenkel tror det vil skade USA på sikt.

Usa

Corbin Trent var en av Alexandria Ocasio-Cortez’ nærmeste medar­bei­dere. Tror byggmes­teren fra Tennessee at AOC kan bli president i USA?