Arbeidsliv

Ber sjefer ha tillit til legene

Torgeir Hoff Skavøy i Legeforeningen mener arbeidsgivere bør ha høy terskel for å bestride sykemeldinger.

Får konsekvenser: Bestridelse av sykemeldinger kan gi den sykmeldte økonomiske problemer, påpeker Torgeir Hoff Skavøy, leder i Norsk forening for allmennmedisin. Får konsekvenser: Bestridelse av sykemeldinger kan gi den sykmeldte økonomiske problemer, påpeker Torgeir Hoff Skavøy, leder i Norsk forening for allmennmedisin.

Ridvan Ademi ble sykemeldt av fastlegen etter å ha fått en belastningsskade i armen som følge av lange dager på jobb som maler. Sjefen avviste sykemeldingene hans, på tross av erklæring fra legen om at han burde ha 100 prosent hvile for å ikke forverre skaden.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Datasenter

68 datasen­ter­ak­tører venter på kraft til nye prosjekter i Norge. De største planlagte prosjek­tene er uten­landsk­eide og skal forsyne tekgi­ganter.

Bolig

I Oslo og Bergen er boligkøen av studenter endeløs, mens den andre steder i landet så vidt krever oppmerk­somhet.

Trossamfunn

Etter Berlin-terroren har flere bedt om at religiøse ledere kommer på banen i kampen mot homofobi. Vi jobber konti­nu­erlig for mangfold, forteller imam Faruk Terzic.