Integrering

Droppet av Stenseng

Først ble statsstøtten deres kuttet. Så ble organisasjonen LIM ikke invitert til regjeringens integreringskonferanse for første gang siden 2015.

Utelatt: Sarah Gaulin leder LIM, som ikke har fått noen invitasjon til regjeringens integreringskonferanse i år. Foto: Rikke Løe HovdalUtelatt: Sarah Gaulin leder LIM, som ikke har fått noen invitasjon til regjeringens integreringskonferanse i år. Foto: Rikke Løe Hovdal

På mandag neste uke har regjeringen invitert en rekke organisasjoner til sin årlige integreringskonferanse. For første gang på mange år har invitasjonen uteblitt hos organisasjonene LIM (Likestilling, integrering, mangfold), Minotenk, OMOD (Organisasjonen Mot Offentlig Diskriminering).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Reportasje

Da geite­flok­ken kom, var Øverdals­setra i Østerdalen omgitt av ufram­kom­melig villnis. Nå har de hentet skogbunnen, bloms­ter­en­gene og gammel myr fram fra glemselen.

Skole

Rettig­he­tene til den enkelte elev går på bekostning av felles­skapet i skolen, mener leder av Felles­skole­ut­valget Bjørn Haugstad.

Skule

Dei to største forbunda i orga­ni­sa­sjonen er ueinige om skuledagen bør utvidast.