Medier

– Iranere er frarøvet retten til informasjon

Iran er et av verdens verste land å være journalist i. Nå har uavhengig presse fått det enda verre, sier Jonathan Dagher i Reportere uten grenser.

Presses fra flere kanter: Journalister i Iran har aldri vært under større press enn de er nå, ifølge Reportere uten grenser. På bildet ser man det ødelagte kontoret til Al Araby TV i Tehran, som ble truffet av en missil i et amerikansk og israelsk angrep 29. mars. Foto: Atta Kenare, AFP/NTBPresses fra flere kanter: Journalister i Iran har aldri vært under større press enn de er nå, ifølge Reportere uten grenser. På bildet ser man det ødelagte kontoret til Al Araby TV i Tehran, som ble truffet av en missil i et amerikansk og israelsk angrep 29. mars. Foto: Atta Kenare, AFP/NTB

Irans tre måneder lange internettblokade må opphøre, formaner Reportere uten grenser.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Utdanning

Kulturfolk reagerer på Udirs kutt­for­slag: – Å, herregud, for et påfunn

Medier

VG-redaktør ut mot dansk modell: – Et helt håpløst forslag

Kulturtirsdag

I 1972 ble et kunst­mu­seum til støtte for Salvador Allende startet i Chile. I dag troner en norsk eksen­triker i hjertet av det.