Barnehage

Deloittes råd: Flere ansatte i barnehagen

For få ansatte gjør det vanskelig å etterleve barnehageloven, fastslår Deloitte i en rapport for Utdanningsdirektoratet.

Marsjordre: Helene Straith i Foreldreopprøret for bedre bemanning i barnehagene mener myndighetene må slutte å bruke penger på utredninger og heller bruke penger på flere ansatte i barnehagene. Her henter hun datteren Clara (5) i barnehagen. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØNMarsjordre: Helene Straith i Foreldreopprøret for bedre bemanning i barnehagene mener myndighetene må slutte å bruke penger på utredninger og heller bruke penger på flere ansatte i barnehagene. Her henter hun datteren Clara (5) i barnehagen. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN

«En sektor under betydelig press», skriver konsulentfirmaet Deloitte og Proba samfunnsanalyse om barnehagene i sin rapport om hvordan barnehageloven etterleves. Rapporten er utarbeidet på oppdrag for Utdanningsdirektoratet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Industri

Er norsk industri døende?

Skatteetaten

Klare tegn på grov arbeids­livs­kri­mi­na­litet følges ikke opp av Skatte­eta­ten, ifølge nåværende og tidligere ansatte. Det kan oppmuntre til juks, frykter tidligere under­di­rektør Signe Melleby.

17. mai

Her blir det grytidlig skjenking: – Festdagen har flyttet seg