Storbritannia

– Dette er ikke bare farlig for Palestine Action. Det er farlig for demokratiet.

Terrorstempel og massearrestasjoner. I dag starter ankesaken den ­britiske regjeringen fører mot aktivistgruppa Palestine Action.

– Man er på god vei mot et autoritært styre, sier organisator.

523 på én dag: Selv om tre britiske dommere i februar slo fast at regjeringens terrorstempling av Palestine Action var ulovlig, arresterte politiet 523 personer på en stille støttemarkering 11. april. Foto: Toby Shepheard, AFP/NTB523 på én dag: Selv om tre britiske dommere i februar slo fast at regjeringens terrorstempling av Palestine Action var ulovlig, arresterte politiet 523 personer på en stille støttemarkering 11. april. Foto: Toby Shepheard, AFP/NTB

Mer enn 3300 personer har blitt arrestert for å ha støttet Palestine Action siden den britiske aktivistgruppa ble terrorstemplet 5. juli 2025.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Argentina

Argentinas president Javier Milei har endret mening om Falklands­øyene. Han danser etter Trumps pipe, mener veteran.

Reportasje

Et parti som offisielt er erklært ekstre­mistisk og en trussel mot demo­kra­tiet kan i morgen vinne reint flertall i en tysk delstat.

Iran

Iran-krigen skulle inn i en mer lavmælt, økonomisk fase. I stedet har den militært blusset opp igjen – to måneder før valget i USA.