Kunstnerpolitikk

Svenske kunstnere har fått mindre innflytelse

Svenske kunstner­organisasjoner får ikke oppnevne medlemmer til stipendkomiteene. Det fungerer godt, sier fagforeningsleder Sara Edström.

Fornøyde: At kunstnerorganisasjonene ikke får oppnevne medlemmer til stipendkomiteene i Sverige, synes ikke Sara Edström i Konstnärernas Riksorganisation er et problem. Foto: Jennie LindFornøyde: At kunstnerorganisasjonene ikke får oppnevne medlemmer til stipendkomiteene i Sverige, synes ikke Sara Edström i Konstnärernas Riksorganisation er et problem. Foto: Jennie Lind

Medlemmene i Konstnärernas Riksorganisation gir ikke uttrykk for misnøye med de svenske stipendtildelingene, forteller leder Sara Edström.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

På tampen

Bodø/Glimts nye storstue kan få navnet «Power­Office Arctic Arena». Det vitner om en total mangel på lokal selvtillit.

Medier

Regje­ringen vil ikke lenger levere papir­aviser på lørdager til hele landet. – Det sender et helt elendig signal, sier forfatter Agnes Ravatn.

Teater

– Det er som i «Spillet» og «Farmen»