Teater

De 25 beste forestil­lin­gene siden årtu­sen­skiftet er kåret

Hver tredje forestilling i Shakespearetidsskriftets teaterkåring har vært vist på vesle Black Box Teater.

SETT PÅ BLACK BOX: «Afterlife» av Only Slime er en av de beste teaterforestillingene fra dette årtusen, i følge Norsk Shakespearetidsskrift. SETT PÅ BLACK BOX: «Afterlife» av Only Slime er en av de beste teaterforestillingene fra dette årtusen, i følge Norsk Shakespearetidsskrift.

Etter nyttår i år ga Norsk Shakespearetidsskrift leserne sine en oppgave: Send oss en liste over de tre beste teaterforestillingene du har sett siden årtusenskiftet. Basert på disse nominasjonene skulle en fagjury kåre de 25 beste oppsetningene vist på norske teaterscener i perioden. Tre måneder og 252 nominasjoner seinere er lista nå klar. På den finner vi blant annet «Orlando» på Rogaland Teater i 2016, «Renset» på Den Nationale Scene i 2002 og «Tid for glede» på Nationaltheatret i 2022.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Teater

Teater

Uendelig liv

Empatisk regi og presise skuespillerprestasjoner gjør «Uendelig liv» til ­interessant teater, men kritikken og brodden forsvinner som dugg for solen.

Teater

Treeworks

Naturen utkonkurrerer menneskene i «Treework».

Teater

Kvartal 99

En litt underutviklet tekst til tross er «Kvartal 99» et verdig punktum i den ambisiøse og makeløse Særp Tropez-trilogien.