Økonomi

Ber Støre få gassen i bånn

Ap-ordførere advarer Jonas Gahr Støre mot å la pumpeprisen bli en reprise på strømkrisa.

PRISØKNING: Bensin- og dieselprisene i Norge har ligget på rundt 20 kroner per liter det siste året, men den siste uka har flere steder nådd 30 kroner per liter. Foto: Terje Pedersen, NTBPRISØKNING: Bensin- og dieselprisene i Norge har ligget på rundt 20 kroner per liter det siste året, men den siste uka har flere steder nådd 30 kroner per liter. Foto: Terje Pedersen, NTB

De rødgrønne partiene gikk rett i forhandlinger om kutt i drivstoffprisene da det ble klart at Sp presset fram straksbehandling av saken på Stortinget.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Overvåking

Norske fagfor­eninger er med på et storstilt, europeisk opprop med krav om at tek-giganten Palantir kastes ut av offentlig sektor.

Raudt

I eitt av dei sterkaste fylka til Raudt er det full splid om fyrste- og andre­kan­di­daten til fylkes­tinget.

Epstein-saken

Det er lett å skjønne at kontroll­ko­mi­teen ville vise handle­kraft med Epstein-høringen, sier jusspro­fessor Eirik Holmøyvik.