Cuba

– Vi må vise at vi kan bryte blokaden

Jeremy Corbyn og den irske rapgruppa Kneecap er på Cuba for å vise støtte til landet som trues av USA.

Ned med blokaden: Søndag spilte den irske rapgruppa Kneecap i Havanna i forbindelse med en solidaritetskonvoi til øya. Foto: Ramon Espinosa, AP/NTBNed med blokaden: Søndag spilte den irske rapgruppa Kneecap i Havanna i forbindelse med en solidaritetskonvoi til øya. Foto: Ramon Espinosa, AP/NTB

– Vi er her for å vise vår solidaritet med Cuba, men den virkelige støtta er det USA, og mer spesifikt Donald Trump, som kan vise ved å oppheve blokaden, sa Jeremy Corbyn på gata i Havanna i en video han la ut på sin Instagram mandag.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Storbritannia

Etter kata­stro­fe­re­sul­ta­tene i lokal­valget i Storbri­tannia lover Keir Starmer å få Labour på rett spor. Det er trolig for seint, mener tidligere Labour-politiker.

Kina

Et møte med den kinesiske bonden som ble pioner for en helt ny landbruks­modell – og bidro til å gjøre Kina til en global stormakt.

Iran-krigen

I forrige uke skulle USAs blokade tvinge Iran i kne på få dager. Nå konklu­derer CIA med at Iran vil holde ut i månedsvis.