Iran-krigen

Kritisk til Natos støtte til krigen

Natos generalsekretær Mark Rutte gir støtte til USAs angrep på Iran. Det er oppsiktsvekkende, mener tidligere generalløytnant Robert Mood.

UROLIG: Robert Mood opplever at Nato-sjef Mark Rutte gir uforbeholden støtte til krigen mot Iran. Her er Mood fotografert i Oslo i 2021. Foto: Tom Henning BratlieUROLIG: Robert Mood opplever at Nato-sjef Mark Rutte gir uforbeholden støtte til krigen mot Iran. Her er Mood fotografert i Oslo i 2021. Foto: Tom Henning Bratlie

I et intervju på Fox News søndag kalte Natos generalsekretær Mark Rutte USAs angrep på Iran nødvendig og avgjørende. Han fortalte også om den felles innsatsen lagt ned av 22 land, de fleste av dem Nato-land, for å «implementere Trumps visjon om å sørge for at Hormuzstredet er fritt og åpner opp så raskt som mulig».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

1. mai

– Lønna er for lav, sier Børge Ånesen, streike­le­der i Trondheim. Flere steder prydet de gule streike­ves­tene årets 1. mai-tog.

Kommentar

Karpe-venn om rapgruppas arv: «Det er absurd»

Streik

Oda (28) står ute for datteren: – Jeg vil at hun skal se det