Bøker

Splid om modell for eierskap

Flere har applaudert Amediastiftelsens interesse for Aschehoug. Men stiftelses­modellen er ikke nødvendigvis saliggjørende, sier medieforsker Terje Colbjørnsen.

I nye armer: Det tradisjonsrike forlaget Aschehoug, som hører hjemme her på Sehesteds plass i Oslo, skal selges. Bonnier Books og Amediastiftelsen er blant dem som har meldt interesse. I nye armer: Det tradisjonsrike forlaget Aschehoug, som hører hjemme her på Sehesteds plass i Oslo, skal selges. Bonnier Books og Amediastiftelsen er blant dem som har meldt interesse.

Salgsprosessen rundt det tradisjonsrike forlagshuset Aschehoug pågår nå for fullt. Flere aktører har signalisert interesse, blant andre Amediastiftelsen og svenske Bonnier Books.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturuka

Endrer måten vi forhandler om fysiske rom seg som følge av all tekno­lo­gien vi omgås med?

Intervju

Som ung var Finn Iunker FpU-medlem: – Jeg har aldri vært konser­vativ

Anmeldelse

Minnes­merket etter 22.juli viser hvordan felles­skapet er skrudd sammen