Analyse

Nei, Kina bryr seg ikke så mye om hvem som styrer i Teheran

Beijngs kjerneinteresser påvirkes lite av hvorvidt Den islamske republikken Iran overlever.

Partnere, ikke allierte: Kinas utenriksminister Wang Yi tar imot Russlands viseutenriksminister Sergei Ryabkov (t.h.) og Irans viseutenriksminister Kazem Gharibabadi til et møte i Beijing i fjor. Foto: POOL/AFP/NTBPartnere, ikke allierte: Kinas utenriksminister Wang Yi tar imot Russlands viseutenriksminister Sergei Ryabkov (t.h.) og Irans viseutenriksminister Kazem Gharibabadi til et møte i Beijing i fjor. Foto: POOL/AFP/NTB

Etter at USA sammen med Israel begynte den massive bombingen av Teheran 28. februar, har Kina overrasket mange ved å sitte stille i båten.

Rapport fra Kamerat Gu

Få Gustav Gillunds Kina-brev

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Analyse

Nigel Farages politiske show ble stjålet av en søppel­kasse.

Usa

I Wisconsin var radikale Francesca Hong storfa­voritt i demo­kra­tenes primærvalg, men gikk på en smell. I Minnesota vant derimot progres­sive Peggy Flanagan overlegent.

Arktis

Global oppvarming sluker isen, og Donald Trump har hendene fulle. Nå lanserer et kinesisk selskap den første faste frakt­tje­nesten gjennom Arktis.