Arbeidsliv

Krigen skaper usikkerhet

USA og Israels krig mot Iran gjør det vanskeligere å anslå energipriser og valutakurser. Samtidig teller partene ned til lønnsoppgjøret.

Ubekymret: Roger Bjørnstad i LO synes ikke det skaper problemer for lønnsoppgjøret at prognosene for prisvekst blir utsatt. Her under representantskapsmøte i LO. FOTO: Tom Henning BratlieUbekymret: Roger Bjørnstad i LO synes ikke det skaper problemer for lønnsoppgjøret at prognosene for prisvekst blir utsatt. Her under representantskapsmøte i LO. FOTO: Tom Henning Bratlie

I går skulle det tekniske beregningsutvalget (TBU) kommet med et oppdatert anslag for prisveksten i det kommende året. Anslaget kommer nå, fordi partene i lønnsoppgjøret forbereder seg til forhandlingene. Men prognoser er vanskelige å lage når USA og Israel har startet krig mot Iran.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Bolig

Stadig færre rom til stadig flere studenter

Ekstremisme

Debatten handler i for stor grad om islam, mener forfatter

Skogbrann

Småbru­kar­laget vil bruke beitedyr mot brann