Libanon

Israel rykker inn med nye bakkestyrker i Libanon

Israel trapper opp angrepene mot Libanon. Nå frykter flere at landet blir en ny front i den israelske krigen mot Iran.

RYKKER INN: Tirsdag meldte Israel at israelske styrker opererte inne i Sør-Libanon, mens flere styrker ble flyttet til grenseområdet. Her står israelske stridsvogner klare til å kjøre over grensa til Libanon. FOTO: Ariel Schalit, AP/NTBRYKKER INN: Tirsdag meldte Israel at israelske styrker opererte inne i Sør-Libanon, mens flere styrker ble flyttet til grenseområdet. Her står israelske stridsvogner klare til å kjøre over grensa til Libanon. FOTO: Ariel Schalit, AP/NTB

Israel har de siste dagene gjennomført luftangrep over store deler av Libanon, inkludert de sørlige delene av Beirut. Minst 70 mennesker skal være drept i angrepene.

Utenriks

Hold deg oppdatert på verden.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Storbritannia

Etter kata­stro­fe­re­sul­ta­tene i lokal­valget i Storbri­tannia lover Keir Starmer å få Labour på rett spor. Det er trolig for seint, mener tidligere Labour-politiker.

Kina

Et møte med den kinesiske bonden som ble pioner for en helt ny landbruks­modell – og bidro til å gjøre Kina til en global stormakt.

Iran-krigen

I forrige uke skulle USAs blokade tvinge Iran i kne på få dager. Nå konklu­derer CIA med at Iran vil holde ut i månedsvis.