Usa

Epsteins ofre retter blikket mot USAs justis­mi­nister

Både demokrater og flere av Donald Trumps egne partifeller mener at justisminister Pam Bondi skjuler forbrytelsene til et nettverk av mektige overgripere.

«HER ER VI»: Donald Trumps justisminister Pam Bondi ville ikke se på Epstein-ofrene som var til stede under Epstein-høringen tirsdag kveld. Foto: Tom Brenner, AP/NTB«HER ER VI»: Donald Trumps justisminister Pam Bondi ville ikke se på Epstein-ofrene som var til stede under Epstein-høringen tirsdag kveld. Foto: Tom Brenner, AP/NTB

I den amerikanske kongressen ble justisminister Pam Bondi tirsdag grillet om sin håndtering av Epstein-saken. Mens kongressmedlemmer gravde etter sannheten om den overgrepsdømte milliardæren og hans mektige nettverk, ville en stadig mer opprørt og høylytt Bondi heller snakke om stigende børskurser.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Iran

Revo­lu­sjons­garden konso­li­derer makta i Iran med valget av Mojtaba Khamenei som øverste leder. Det viser at Iran er ikke i humør til forsoning, sier analytiker Trita Parsi.

Cuba

USAs blokade presser Cuba mot kollaps, men fagfor­enings­ar­beider og bestemor Alba Estévanes er fortsatt ikke klar til å gi opp revo­lu­sjonen hun har kjempet for hele livet.

Midtøsten

Mens Iran beklaget til nabolan­dene, trappet USA opp krigen