Arbeidsliv

LO ber om endring i arbeids­miljølova

Mens regjeringas finansutval foreslår kutt i sjukelønns­ordninga, vil LO ha endringar i ­arbeids­miljølova for å få ned sjukefråværet.

LO-TOPP: Henriette Jevnaker, 1. nestleiar i LO, vil gje mellomleiarane meir HMS-opplæring. Her er ho på Kartellkonferansen til LO Stat i november i fjor. FOTO: OLE BERG-RUSTEN, NTBLO-TOPP: Henriette Jevnaker, 1. nestleiar i LO, vil gje mellomleiarane meir HMS-opplæring. Her er ho på Kartellkonferansen til LO Stat i november i fjor. FOTO: OLE BERG-RUSTEN, NTB

Samstundes som finanspolitisk utval foreslår å endra sjukelønnsordninga, tar LO til orde for ei endring i arbeidsmiljølova. Målet er det same: å få ned sjukefråværet i norsk arbeidsliv.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kommunemåling

Frp og Høyre får til sammen 47,9 prosent på menings­må­lingen for kommune­valget. Makta skal brukes til å fjerne eien­doms­skatten, forteller Frp-topp i Birkenes.

Barnevern

Da politiet gransket straffe­his­to­rikken til ansatte i barne­verns­sel­skapet Bevisstung, fant de flere alvorlige lovbrudd som ikke ble fanget opp av politi­at­tes­tene.

Meiningsmåling

Frp går inn i hausten med si beste måling nokon sinne. Høgre har aldri vore så upopulære som no.