Melkøya

Avlyser Støres kraftløfte

Regjeringa lova å nær doble kraftproduksjonen i Finnmark innan 2030. Det er heilt urealistisk, seier kraftanalytikarar.

NØGDE: Her er statsminister Jonas Gahr Støre, Senterparti-leiar Trygve Slagsvold Vedum og energiminister Terje Aasland og i 2023 då dei la fram planen for elektrifisering av Melkøya. Foto: Ole Magnus RappNØGDE: Her er statsminister Jonas Gahr Støre, Senterparti-leiar Trygve Slagsvold Vedum og energiminister Terje Aasland og i 2023 då dei la fram planen for elektrifisering av Melkøya. Foto: Ole Magnus Rapp

Etter dramaet i Stortinget denne veka er det klart at den storstilte elektrifiseringa av gasskraftverket på Melkøya går sin gang.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Rød ungdom

Rødt-topp åpner for å kaste ut Rød Ungdom

Sløsing

Mímir Kristjáns­son og Raudt har laga ein plan som dei meiner kan kutte 22 milliardar kroner med sløsing i offentleg sektor.

Senterpartiet

Tre Senter­par­ti-ordførere i Trøndelag er positive til et samarbeid med borgerlig side. – Det er ikke så mye som skiller Ap og Høyre, sier Ørlandet-­ordfører Hallgeir Grøntvedt.