Krigen i ukraina

Ser tegn til russisk toneskifte

Russland og Ukraina fortsetter i dag fredssamtalene i Abu Dhabi. Kilder med kjennskap til forhandlingene sier at Kreml nå tar forhandlingene «mer alvorlig».

Mangel på varme: En ukrainsk mor forsyner seg fra en matutdeling i Kyiv etter at russiske bombeangrep slo ut deler av byens strøm. Mange håper at dagens forhandlinger i Abu Dhabi kan lede til en slutt på krigen. Foto: Sergey Grits, AP/NTBMangel på varme: En ukrainsk mor forsyner seg fra en matutdeling i Kyiv etter at russiske bombeangrep slo ut deler av byens strøm. Mange håper at dagens forhandlinger i Abu Dhabi kan lede til en slutt på krigen. Foto: Sergey Grits, AP/NTB

Ukraina og Russland startet i går en ny runde med fredsforhandlinger i De forente arabiske emirater, mer presist i Abu Dhabi, i et forsøk å få en slutt på den snart fire år lange krigen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Frankrike

Terje Rød-Larsen og hans assistent Fabrice Aidan hjalp Jeffrey Epstein inn i lukkede Midtøsten-samtaler. Nå rammes Aidan av Epstein-skandalen i Frankrike.

Ukraina

Ukraina forbereder seg på valg og folke­av­stemning til våren, sier kilder til Financial Times.

Analyse

USAs globale krig mot Kina utspiller seg midt i Afrika.