Arbeidsliv

Ber regjeringen rykke ut

Brannfolk får ikke yrkesskadeerstatning for sykdom pådratt i tjeneste. På Sluppen brannstasjon i Trondheim er vaktlaget utålmodige.

Kjapp: Jørgen Walsøe er sistemann inn før vaktlaget kjører avgårde. Kjapp: Jørgen Walsøe er sistemann inn før vaktlaget kjører avgårde.

Vaktlaget på brannstasjonen på Sluppen i Trondheim tørker kjemikalier og giftige stoffer av biler og utstyr. De spyler og vasker gulvet i den store hallen. Store svabre dras over gulvet, og luften blir merkbart kaldere og reinere av alt vannet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Måling

Borgerleg veljarjafs på ny måling, mens raudgrøne veljarar samlar seg på gjerdet. Nå vil Frp-ordførar ha Sylvi Listhaug som stats­mi­nister.

Kraft

Regjeringa vil bygga meir vindkraft på land. Planen får både ris og ros.

Ministernes mester

Forvent­nin­gene til finans­mi­nister Jens Stol­ten­berg var skyhøye da han vendte hjem til norsk politikk. Det skulle vise seg å være vanskelig å leve opp til.