Arbeidsliv

Ber regjeringen rykke ut

Brannfolk får ikke yrkesskadeerstatning for sykdom pådratt i tjeneste. På Sluppen brannstasjon i Trondheim er vaktlaget utålmodige.

Kjapp: Jørgen Walsøe er sistemann inn før vaktlaget kjører avgårde. Kjapp: Jørgen Walsøe er sistemann inn før vaktlaget kjører avgårde.

Vaktlaget på brannstasjonen på Sluppen i Trondheim tørker kjemikalier og giftige stoffer av biler og utstyr. De spyler og vasker gulvet i den store hallen. Store svabre dras over gulvet, og luften blir merkbart kaldere og reinere av alt vannet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

De høyest lønnede hover inn på bonus­ord­ninger – nå vil LO trekke i bremsen

Iran-krigen

Flere eksil­ira­nere nektet å møte Masud Ghara­hk­hani denne uka. Mahmood Amiry-Moghaddam ber stortings­pre­si­denten bidra til samling.

Velferd

Det borgerlige flertallet i Bærum vedtok å kutte 400 millioner kroner, men endte med et overskudd på 907 millioner. Det provoserer Helene Straith, mor til Clara (5).