Reportasje

Fatima (32) kan miste bostøtte

Dersom regjeringen kutter i flyktning­stønadene, vil aleinemor Fatima Jumaa kun få 300.000 i året. Det vil gjøre det vanskelig for Moss kommune å bosette flyktninger som henne.

Lite penger: Fatima Feysel Jumaa (32) er kvoteflyktning og alenemor til tre. Om regjeringens forslag til ny integreringsstønad går gjennom, kan det bli vanskelig å bosette flyktninger som Jumaa, da boligkostnadene vil bli for høye. Her er Jumaa avbildet på den lokale matbutikken i Moss. Lite penger: Fatima Feysel Jumaa (32) er kvoteflyktning og alenemor til tre. Om regjeringens forslag til ny integreringsstønad går gjennom, kan det bli vanskelig å bosette flyktninger som Jumaa, da boligkostnadene vil bli for høye. Her er Jumaa avbildet på den lokale matbutikken i Moss.

Fatima Feysel Jumaa flyktet fra Sudan, via Libya og Romania, før hun og de tre barna hennes kom til Moss som kvoteflyktninger for to år siden.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Palestina

Raymond Johansen roper varsku om utvik­lingen på Vest­bred­den. – Palestina blir revet i filler.

Arbeidsliv

I fjor ble det flere lavtlønte. I år skal LO snu trenden. Det betyr høye lønns­til­legg og mindre til fordeling lokalt.

Trygdeskandalen

SV og Rødt varsler kamp om hemme­lig­holdte dokumenter i spørsmålet om opp­reis­ning for ofrene etter trygde­skan­dalen.