Økonomi

De rike er rikere enn noen gang

En fersk rapport viser at formuen til verdens milliardærer vokser fort. I Norge trenger vi en regjeringsoppnevnt forskjellskommisjon, mener Agenda-rådgiver.

TRUMPS VINNERE: Et knippe av USAs superrike har samlet seg for å bevitne innsettelsen av Donad Trump som president i fjor. De er blant dem som tjener godt på Trumps politikk. FOTO: Getty Images, AFP/NTBTRUMPS VINNERE: Et knippe av USAs superrike har samlet seg for å bevitne innsettelsen av Donad Trump som president i fjor. De er blant dem som tjener godt på Trumps politikk. FOTO: Getty Images, AFP/NTB

I 2025 har formuesveksten til verdens rikeste sett en skarp oppsving, med en tredobling av det som har vært gjennomsnittet de siste fem årene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Lønnsoppgjeret

I fleire år har bygge­bran­sjen ropt om krise. Samstundes har direk­tø­r­ane i bransjen vore lønns­vin­narar.

Tryggingskonferansen

Medan Danmark ikkje veit kor lenge USA vil vere ein alliert av Europa, seier Jonas Gahr Støre at Noreg på fleire område er nærare USA enn før.

Økonomi

Sentral­bank­sjefen vet ikke hva som skjer med norsk økonomi hvis KI-bobla sprekker. Norges Bank har nemlig ikke undersøkt.