Venstresida

– Venstresida må skjerpe seg

Ap-nestleder Tonje Brenna mener partiene på venstresida er i utakt med folk flest i spørsmål om klima, kriminalitet og innvandring.

LEI AV MORALISME: Tonje Brenna mener venstresida er nødt til å bli mer praktisk orientert. Her er hun fotografert på Stortinget i september. Foto: Rikke Løe HovdalLEI AV MORALISME: Tonje Brenna mener venstresida er nødt til å bli mer praktisk orientert. Her er hun fotografert på Stortinget i september. Foto: Rikke Løe Hovdal

Det har vært en periode med mye kjekling blant de rødgrønne partiene og krevende forhandlinger om statsbudsjettet. Så da Arbeiderpartiet spurte om Klassekampen ville intervjue nestleder Tonje Brenna om «veien videre for venstresida», kunne man kanskje tenke at hun nå ville ut med et samlende budskap i jula.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Iran

Å tro på regime­skifte i Iran er dummere enn å tro på julenissen, mener forsker Hilde Henriksen Waage

Skole

Oslo-elevene har 238 ekstra timer i norsk, matte og naturfag. Nå åpner Høyres skolebyråd for at timene kan brukes på noe annet.

Epstein-dokumentene

Nå begynner kampen om hvem som skal lede Epstein-grans­kin­gen