Kirke

Prestepar føler varme fra bygda

Noen i Kautokeino holder seg unna gudstjenestene til Jill Sæterbø Kjølaas fordi hun er kvinne. Andre tar turen for første gang av samme grunn.

VINTERSTID: Ekteparet Jill og Per Oskar Kjølaas deler på presterollen i Kautokeino. Hun er første kvinnelige prest i kommunen – han har vært sokneprest der tidligere, og var i mange år biskop. VINTERSTID: Ekteparet Jill og Per Oskar Kjølaas deler på presterollen i Kautokeino. Hun er første kvinnelige prest i kommunen – han har vært sokneprest der tidligere, og var i mange år biskop.

Det er et erfarent prestepar som har flyttet inn i presteboligen i Kautokeino, med utmerket utsikt til bygda i nord og den røde kirka i sør.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Regnet på Stol­ten­bergs skattekutt: – Én time i året

Gambling

«Anna» saksøkte spill­sel­skapet BML og tapte i tingretten. Nå anker hun: – Jeg vil kjempe.

Arbeidsliv

Jorunn Folkvord roper varsko om at de med middels og lav inntekt vil få pensjon under dagens minste­pen­sjon.