Arbeidsliv

Vurderer fritak fra tariffen

Private Barnehagers Landsforbund vurderer å gi barnehager mulighet til å droppe tariffavtalen, på grunn av strid om pensjonsordningene.

Innkaller: Administrerende direktør Jørn-Tommy Schjelderup i Private Barnehagers Landsforbund (PBL) innkaller til ekstraordinært landsmøte for å vurdere å endre reglene for tariffbinding for medlemmene. Foto: Geir Olsen, NTBInnkaller: Administrerende direktør Jørn-Tommy Schjelderup i Private Barnehagers Landsforbund (PBL) innkaller til ekstraordinært landsmøte for å vurdere å endre reglene for tariffbinding for medlemmene. Foto: Geir Olsen, NTB

I årevis har det vært politisk strid om pensjonsordningene for ansatte i private barnehager. Private Barnehagers Landsforbund (PBL), interesse- og arbeidsgiverorganisasjonen for private barnehager, mener staten gir for lite penger til å betale pensjonskostnadene de har.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Skole

Sju av ti timer med til­rette­lagt opplæring ble ikke gjen­nom­ført ved tre skoler i Melhus kommune. Oppvekst­sjefen skylder på lite penger.

Pleiepenger

Linn-Therese må være hjemme med sykt barn. Nå har Nav kuttet støtten.

Svalbard

Mens stormak­tene retter glupske øyne mot Arktis, skal den norske staten putte flere titalls milliarder i Long­year­byen. Første skritt er 1,2 milliarder kroner til ny kraft­for­sy­ning.