Eu

EU har kapitulert for tek-gigantene

EU-kommisjonen vil gi tek-­­selskaper fri tilgang til europeiske borgeres persondata. Den foreslåtte reformen er et tegn på panikk, sier jurist Max Schrems.

Uviss tilstand: En mann rusler med mobilen i Europaparlamentet i Strasbourg. Kommisjonen hevder at den nye digitale lovpakka vil gjøre EU mer konkurransedyktig, men det er ikke alle enige i. Uviss tilstand: En mann rusler med mobilen i Europaparlamentet i Strasbourg. Kommisjonen hevder at den nye digitale lovpakka vil gjøre EU mer konkurransedyktig, men det er ikke alle enige i.

EU gir etter for press fra tek-industrien. En ny lovpakke fra unionen legger opp til å fjerne mye av den eksisterende reguleringen av tek-selskapers virksomhet i Europa. Dette er reguleringer som fram til nå har satt en global standard for beskyttelse av folks privatliv og digitale rettigheter.

Rapport fra Kamerat Gu

Få Gustav Gillunds Kina-brev

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Jemen

Angriper saudisk oljeanlegg: – Inflasjon er det mektigste våpenet i houthienes arsenal

Analyse

I bytte mot «et bra nettverk» jobber frivillige gratis på det svenske stats­mi­nis­ter­parets gods

Icc

Det er fins ikke bevis­grunnlag for å avskjedige ICCs Karim Khan, ifølge en enstemmig dommertrio. Norge konklu­derte annerledes.