Sett fra trondheim

Å kjøre bil eller ikke å kjøre bil

Det borgerlige byrådet foreslår å begrense bilismen i sentrum av Trondheim og møter eksistensiell motstand fra alle kanter.

Stopp: Byrådet i Trondheim, med Høyre, MDG og Venstre, har foreslått å gjøre det vanskeligere å kjøre i sentrum. Slikt blir det bråk av. Grafikk: Trondheim kommuneStopp: Byrådet i Trondheim, med Høyre, MDG og Venstre, har foreslått å gjøre det vanskeligere å kjøre i sentrum. Slikt blir det bråk av. Grafikk: Trondheim kommune

I Trondheim har det borgerlige byrådet satt seg et skikkelig hårete mål. I begynnelsen av november la de tre byrådspartiene Høyre, Miljøpartiet De Grønne og Venstre fram en samferdselsplan som blant annet vil endre trøndernes kjøremønster i Midtbyen. Og alle skjønner at å begrense bilen, og færre parkeringsplasser, det blir det bråk av.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Transport

Sp i nytt drama om avgift

Miljø

Hadsel kommune i Vesterålen går i front for ta vare på naturen. Kamp mot sitkagran og verning av myr er blant tiltakene.

Arbeidsliv

Telemark vil ha mindre strenge regler for offentlige anskaf­felser. Det vil useriøse bedrifter vinne på, mener Felles­for­bundet.