Høyre

Ønsket som ny nestleder

Buskerud Høyre mener Sandra Bruflot må få plass i den nye ledelsen. – Hun har en profil som er riktig og viktig for Høyre nå, sier fylkesleder Kristin Ørmen Johnsen.

Aktuell: Høyre-profil Sandra Bruflot fikk ikke fire nye år på Stortinget da Høyre gjorde et dårlig stortingsvalg. Nå pekes hun på som ny nestlederkandidat. FOTO: Rikke Løe HovdalAktuell: Høyre-profil Sandra Bruflot fikk ikke fire nye år på Stortinget da Høyre gjorde et dårlig stortingsvalg. Nå pekes hun på som ny nestlederkandidat. FOTO: Rikke Løe Hovdal

Det er unison støtte til Ine Eriksen Søreide som ny ­Høyre-leder etter Erna Solberg. Men kampen om nestledervervet lever.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Skatt

På Stortinget rigges det for oppvask etter Riksre­vi­sjonens kritikk av Skatte­eta­ten. – Sys­tem­svikt på flere områder, sier komité­leder Per-Willy Amundsen (Frp).

Industri

Ledere og ansatte ved norske smelteverk frykter for framtida til norsk industri etter EUs toll på ferro­le­ge­ringer.

Industri

Norske indu­stri­ar­beids­plasser trues av EU-toll som avgjøres i dag. Hoved­til­lits­valgt på smelte­ver­ket i Sauda holder fast ved et lite håp.