Statsbudsjettet

Ber om tiltak for flere jobber

Fellesforbundet-leder Christian Justnes mener de rødgrønne politikerne ikke må miste jobbskapingen av syne i budsjettkrangelen.

Jobb nummer 1: Fellesforbundet håper de rødgrønne holder fokus på å sikre arbeid til alle. FOTO: Fredrik Varfjell, NTBJobb nummer 1: Fellesforbundet håper de rødgrønne holder fokus på å sikre arbeid til alle. FOTO: Fredrik Varfjell, NTB

I oppkjøringen til forhandlingene mellom regjeringspartiet Ap og SV, Rødt, MDG og Sp har det vært mye snakk om ulike velferdskrav. Partiene ønsker bedre kommuneøkonomi, kollektivløft og tannhelsereform.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Velferd

Det borgerlige flertallet i Bærum vedtok å kutte 400 millioner kroner, men endte med et overskudd på 907 millioner. Det provoserer Helene Straith, mor til Clara (5).

Gruvedrift

Fensfeltet i Telemark inneholder langt mer jordme­taller enn antatt. Geolog Halfdan Carstens mener gruvedrift om fem år er realistisk hvis regje­ringen priori­terer det.

Diplomati

Penger i plastposer, ulvepels og karaoke. Slik var norsk freds­ar­beid på 90-tallet.