Statsbudsjett

LO refsar raudgrøne skattekutt

Ap, Sp, SV og Raudt vil bruke milliardar på skattekutt til vanlege folk. – Me støttar det ikkje, seier økonomisjefen i LO.

UEINIG: Sjeføkonom Roger Bjørnstad seier rett ut at LO er sterkt imot at parti på venstresida går inn for skattekutt til breie lag av innbyggjarane. Foto: Christopher OlssønUEINIG: Sjeføkonom Roger Bjørnstad seier rett ut at LO er sterkt imot at parti på venstresida går inn for skattekutt til breie lag av innbyggjarane. Foto: Christopher Olssøn

Det blir harde dragkampar når dei raudgrøne partia skal forhandle fram eit budsjett før jul, men på eitt område er det brei semje mellom venstresidepartia. Både Raudt, Senterpartiet, SV og Arbeidarpartiet går i sine forslag til statsbudsjett inn for å gje store skattekutt til vanlege folk.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Iran

Å tro på regime­skifte i Iran er dummere enn å tro på julenissen, mener forsker Hilde Henriksen Waage

Skole

Oslo-elevene har 238 ekstra timer i norsk, matte og naturfag. Nå åpner Høyres skolebyråd for at timene kan brukes på noe annet.

Epstein-dokumentene

Nå begynner kampen om hvem som skal lede Epstein-grans­kin­gen