Bolig

Mener utleieaktører tvinges til å selge

Norsk Eiendom mener politik­erne har skylda for at så mange eiendoms­aktører nå selger utleieboliger.

DYRERE Å EIE: Leiligheter i Urtegata på Grønland i Oslo. Bildet er tatt i en annen anledning. FOTO: FARTEIN RUDJORDDYRERE Å EIE: Leiligheter i Urtegata på Grønland i Oslo. Bildet er tatt i en annen anledning. FOTO: FARTEIN RUDJORD

Flere tusen utleieboliger skal selges i Oslo, og mange leietakere har nylig fått leiekontrakten sin sagt opp.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kommuneøkonomi

Stats­bud­sjettet gir 580 millioner mer til Oslo. Den rødgrønne Oslo-benken på Stortinget ber byrådet sette pengene i arbeid.

Innvandring

Trump vil hive ut innvand­rere fra mer enn 30 land. Denne typen politikk vil ikke godtas verken i Norge eller i Europa, tror tidligere UDI-direktør Frode Forfang.

Høgre

Høgre-toppar over heile landet avviser blankt ein leiartrio frå Oslo-området, og varslar kampvo­tering på landsmøtet om valnemnda går for det.