Kina

Vil knuse Vestens arroganse

Hu Xijin, tidligere redaktør av partiavisa Global Times vil at Kina skal få mer «frihet og toleranse» – for å få Vesten til å holde kjeft

Glad i å prate: Den frittalende journalisten Hu Xijin under et arrangement i Kina tidligere i år. Foto: Skjermdump fra WeiboGlad i å prate: Den frittalende journalisten Hu Xijin under et arrangement i Kina tidligere i år. Foto: Skjermdump fra Weibo

En av Kinas mest innflytelsesrike mediefigurer, tidligere Global Times-redaktør Hu Xijin, har startet et personlig opprør mot et underskudd på «toleranse og frihet» i Kina.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Venezuela

USA fortsetter å angripe båter utenfor Venezuela. Analytiker Alex Main frykter at årets freds­pris­vinner kan egge Trump til å trappe opp krigen ytter­li­gere.

Midtøsten

Jared Kushner vil gjøre Gazastripa til et skatte­pa­radis for kunstig intel­ligens

Tekgigantene

Teksel­ska­pene utfordrer Europas suve­re­nitet, mener tidligere tek-konsulent