Brasil

Historisk dom mot Bolsonaro

Brasils tidligere president Jair Bolsonaro ble dømt til 27 år i fengsel. Det er et veiskille for landet, sier brasilianske Larissa Avelar.

Historisk dom: Folk feirer på en bar i Brasilia etter at høyesterett dømte Jair Bolsonaro til 27 års fengsel for kuppforsøk. FOTO: Luis Nova, AP/NTBHistorisk dom: Folk feirer på en bar i Brasilia etter at høyesterett dømte Jair Bolsonaro til 27 års fengsel for kuppforsøk. FOTO: Luis Nova, AP/NTB

«På vei til fengsel». Tittelen prydet i går forsida til den brasilianske nyhetsportalen ICL Notícias, sammen med et bilde av Brasils tidligere president Jair Bolsonaro.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Icc

Advarer om rått maktspill i Haag

Eu-kina

Kina reagerer kraftig på EUs nye strenge indu­stri­po­litikk og retorikk. EUs Kaja Kallas omtaler Kinas øko­no­miske modell som en «kreft­svulst».

Israel og palestina

ICC vil ha Israels finans­mi­nister Bezalel Smotrich arrestert. Nå varsler han hevn mot beduin­landsbyen Khan al-Ahmar.