Bøker

– Se på Sverige som et skrekk­ek­sempel

Etter at Storytel kjøpte Norstedts, har det tradisjonsrike forlaget skiftet ham, ifølge kritiker Rasmus Landström.

Ut mot forlag: Rasmus Landström er kritiker i Aftonbladet. Han mener det tradisjonsrike forlaget Norstedts har mistet noen av sine beste forfattere etter at Storytel ble eier. Ut mot forlag: Rasmus Landström er kritiker i Aftonbladet. Han mener det tradisjonsrike forlaget Norstedts har mistet noen av sine beste forfattere etter at Storytel ble eier.

I 2016 skjedde det noe helt nytt i svensk bokbransje: For første gang ble et forlag kjøpt av en lydboktjeneste. I svenske aviser ble det omtalt som et vendepunkt – et endelig bevis på at digitalt slår analogt i vår tid.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Jul

Mora til ei venninne lærte Frida Ånnevik å skrive julekort. Nå er hun selv blitt en av dem som pådrar seg skrive­kram­pe hver desember.

Kulturuka

Hva en fregnete fabrikk­ei­ersønn kan lære oss på julaften.

Mai

Norges Oscar-håp tåler å fille­ris­tes