Venezuela

USAs krigsskip satte kursen mot Venezuela

Verken internasjonale medier eller tidligere FN-topp tror på Donald Trumps begrunnelse for truslene mot Venezuela.

Spenningen mellom USA og Venezuela har eskalert etter at Donald Trump forrige uke sendte minst åtte amerikanske marinefartøy i retning av det søramerikanske landet. Det uttalte målet er ifølge amerikanerne å bryte opp ruter for smugling av narkotika i det sørlige Karibia.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

I dag går Nepal til urnene. En rapper, en tidligere gerilja­soldat og den gamle, korrupte eliten kniver alle om makta.

Iran

USA vil bevæpne kurdiske styrker for å utløse et opprør mot regimet i Iran. Kurderne vil neppe gå inn i en slik operasjon uten klare garantier, mener eksperter.

Usa

Donald Trump og teamet hans klarer ikke å samle seg om en felles forklaring på Iran-angrepet. Det skaper uro i egne rekker.