Kommuneøkonomi

Smykker seg med treperler og isopor

Ordfører i Narvik Rune Edvardsen (Ap) har blitt hyllet av Sløseriombudsmannen for sitt utradisjonelle ordførerkjede.

Stolt: Ordfører Rune Edvardsen (Ap) er stolt over ordførerkjedet som barna i Skistua barnehage har laget til ham. Å gå til innkjøp av et nytt ville være sløsing, synes han. Stolt: Ordfører Rune Edvardsen (Ap) er stolt over ordførerkjedet som barna i Skistua barnehage har laget til ham. Å gå til innkjøp av et nytt ville være sløsing, synes han.

Ordførerkjedet til Rune Edvardsen (Ap) i Narvik er ikke som alle andre ordførerkjeder. Mens kollegene helst smykker seg med gull, sølv og tung symbolikk, har Edvardsen en tvunnet ståltråd, pyntet med malte isoporkuler, trebiter og papp med glitter, rundt halsen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Utdanning

Pisa-vinner Estland har ett råd til land som vil lære

Kriminalomsorg

Retts­psy­kiater Randi Rosenqvist er bekymret for kuttene i norske fengsler, i en tid hvor stadig flere innsatte er psykisk syke.

Barnevern

Tidlegare barne­mi­nister Kjersti Toppe (Sp) vil legga ned Bufetats godkjen­nings­organ for barne­verns­in­sti­tu­sjonar.