Ukraina-krigen

Et skritt i riktig retning?

Donald Trump møtte hard kritikk for møtet med Vladimir Putin. Noen forskere mener derimot at han fortjener skryt.

Viser vei: Donald Trump har økt innsatsen for å forhandle fram en løsning på krigen i Ukraina. Her geleides Putin over flybasen i Alaska. Foto: Julia Demaree Nikhinson, AP/NTBViser vei: Donald Trump har økt innsatsen for å forhandle fram en løsning på krigen i Ukraina. Her geleides Putin over flybasen i Alaska. Foto: Julia Demaree Nikhinson, AP/NTB

Forrige ukes toppmøte mellom Donald Trump og Vladimir Putin falt ikke i god jord i Europa. På lederplass beskrev Financial Times det hele som «en pinlig fiasko» og «en forferdelig feil».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Brasil

Brasils tidligere president Jair Bolsonaro ble dømt til 27 år i fengsel. Det er et veiskille for landet, sier brasi­li­anske Larissa Avelar.

Analyse

Fransk­men­nene er svært skeptiske til «Macrons klon».

Gaza

Franciszek Ster­czew­ski er parla­men­ta­riker for Polens Israel-vennlige regje­rings­parti. Nå er han med på Gaza-flotiljen som vil bryte Israels blokade.