Usa

Mamdani herjer med skandale­maker

I New York bruker sosialist Zohran Mamdani Epstein-saken mot konkurrent Andrew Cuomo.

POPULÆR: Zohran Mamdani er soleklar favoritt til å vinne ordførervalget i New York seinere i høst. FOTO: Michael M. Santiago, AFP / NTBPOPULÆR: Zohran Mamdani er soleklar favoritt til å vinne ordførervalget i New York seinere i høst. FOTO: Michael M. Santiago, AFP / NTB

Den ukjente muslimske sosialisten Zohran Mamdani sjokkerte USA og verden da han i juni beseiret karrierepolitikeren Andrew Cuomo i kampen om å bli Demokratenes ordførerkandidat i New York.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Storbritannia

Jeremy Corbyn og Zarah Sultanas nye parti kan nå bredt blant sinte briter. Men da må de passe seg for noen av venstre­si­das typiske fallgruver, mener venstre­pro­fil Aaron Bastani.

Med en egen etter­ret­nings­enhet har Israel jobbet syste­matisk for å stemple pale­stinske journa­lister som Hamas-soldater, viser en ny avsløring.

Amerika

Styret i Washington D.C. har stengt alle dører for dialog med Brasil, mener den brasi­li­anske forskeren Neusa Bojikian.