Arbeidsliv

Vurderer å si opp ansatte

Fair Play Bygg får tverrpolitisk skryt for arbeid mot arbeidslivs­kriminalitet, men sliter økonomisk. Om situasjonen ikke blir bedre, må de nedbemanne senere i år.

Få folk: Fair Play Bygg Oslo og Omegn har fire ansatte. To av dem er daglig leder Lars Mamen (t.h.) og saksbehandler Simen Hennum. Få folk: Fair Play Bygg Oslo og Omegn har fire ansatte. To av dem er daglig leder Lars Mamen (t.h.) og saksbehandler Simen Hennum.

Siden oppstarten for over ti år siden har Fair Play Bygg blitt anerkjent for sitt arbeid mot arbeidslivskriminalitet i byggebransjen, og har vokst til åtte ulike avdelinger i ulike deler av landet. De har blitt rosende omtalt i offentlige strategier mot arbeidslivskriminalitet, og fått støtte over statsbudsjettet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Arbeidsliv

Nok er nok for kabin­an­satte i SAS. 67 prosent av Parats medlemmer i flysel­skapet stemte nei til arbeids­givers nye lønns­til­bud, ifølge til­lits­valgt Martinus Røkkum.

EU

Et bredt flertall vil innføre nye krav som gjør at Stortinget får en hånd på rattet tidligere i EU- og EØS-saker. Både Rødts Bjørnar Moxnes og Høyres Nikolai Astrup gleder seg.

Ministernes mester

Fiskeri­mi­nis­teren lar bransjen styre skuta